Де водії можуть пройти тест на коронавірус в Європі? Перевірте список центрів

Лютий 25 2021

Плутанина і проблеми, викликані введенням Німеччиною контролю на кордонах з Чехією і австрійським регіоном Тіроль, не припиняються. Більш того, з метою уникнення заторів на кордонах, влада Австрії, Чехії та Італії також вводять власні перевірки, щоб уникнути пробок на дорогах, що ведуть до прикордонних переходів.

Пункти, де можна зробити тести в Чехії
Саме так і вчинили чехи, які вже кілька днів вибірково, хоча і досить інтенсивно, перевіряють водіїв вантажівок, які в’їжджають зі Словаччини. Згідно з діючими правилами, введеними відомством охорони здоров’я, в Чехії результат тесту не може бути старшим за 36 годин.

Якщо у водія немає поточного результату тестування, він може в Чехії скористатися багатьма іншими місцями, де можна зробити тест на COVID-19. Їх можна знайти на карті, наданій чеським Міністерством охорони здоров’я.

Для цього необхідно скористатися опцією онлайн-реєстрації. Для людей без направлення від лікаря призначені тільки ті пункти, які позначені на карті синім і червоним кольором (так звані samplátce – за свій рахунок).

Реєстрація повинна здійснюватися залежно від поточного або планованого місця розташування (hledat podle me polohy) на певну годину, не можна запізнюватися, так як в пункті одночасно може перебувати обмежена кількість людей. Біля списку доступних пунктів відображається їх пропускна здатність (kapacita) – зеленим і коричневим кольором відзначені найменш зайняті пункти в даний в день.

Час очікування результатів антигенного тесту складає близько 15 хв від виконання тесту. У свою чергу, результату ПЛР-тесту доводиться чекати набагато довше – навіть 48 годин.

Пункти тестування в Австрії та Італії
Обмеження також ввели італійці. Водії вантажівок, які в’їжджають в цю країну і знаходяться в Австрії більше 12 годин протягом останніх 14 днів, повинні пред’явити негативні результати тесту на COVID-19 (антигенний або ПЛР), який не старший за 7 днів, а також свою заяву. Ці посилені правила в’їзду діють до 5 березня.

За даними італійської асоціації ANITA, водії навпаки, звільняються від карантину при в’їзді в Італію, якщо у них немає ознак COVID-19, в іншому випадку вони повинні пройти 14-денний карантин, а після цього зробити ще один тест.

Для водіїв, які виїжджають з Італії, був відкритий тестовий пункт в Trento Freight Village, який дозволяє проводити швидкі тести, необхідні для в’їзду до Німеччини через Бреннер.

Тестування проводиться на стоянці для вантажних транспортних засобів на автомагістралі A22 в Trento Interporto. Центр відкритий з 8.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю.

Тестування проводиться для всіх водіїв вантажівок. Рекомендується бронювання, особливо у зв’язку з необхідністю наявності підтвердження бронювання, яке необхідно пред’явити в разі контролю.

Резервування можна здійснити:
– за телефонами: +39 345 9754795 та +39 0461 433480,
– за електронною поштою: covidtest@seaconsulenze.it

На автомагістралі A22 є ще два центри тестування для тих, хто прибув з Південного Тіролю. Вони знаходяться в двох місцях в Sterzing – на стоянках Sadobre і Top Stop.

З понеділка, 22 лютого 2021 року на автомагістралі Мюнстер-Норд (в напрямку Інсбрука) спеціально для водіїв вантажівок буде організований центр для тестування на COVID-19 в рамках кампанії «Тести в Тіролі – постійно і безкоштовно».

Тестування може бути зроблено з понеділка по п’ятницю з 05.00 до 19.00 і в суботу з 05.00 до 14.00. Центр тестування знаходиться у веденні Медичного центру Telfs.

Обмеження на автомагістралі А22
За інформацією австрійської групи транспортних компаній AISÖ, італійська автомагістраль А22 в Бреннері закрита для вантажівок, які прямують з Верони на північ, якщо водії не мають результатів тесту, а ціллю є Німеччина або країна, в яку шлях веде через Німеччину. Дозволено транзит транспортних засобів з пунктом призначення в Тіролі або Швейцарії. Італійська поліція допускає виключно транспортні засоби, що відповідають необхідним вимогам в напрямку Бреннера, і тільки в кількості, що забезпечує безпеку руху на прикордонному переході.

«Водії, які не мають негативного результату тесту на COVID – 19, будуть перенаправлені в Тарвізіо, без винятків», – повідомляє AISÖ.

В австрійському регіоні Тіроль тести можуть бути зроблені в десятку пунктів. Список доступний на сайті регіону.

Тестування водіїв вантажівок в Європі
Міжнародний союз автомобільного транспорту IRU за допомогою своїх асоціацій-членів склав детальний список відповідей на типові запитання по центрах тестування в різних країнах Європейського Союзу.

Австрія
Документ з докладною інформацією, в яких містах і де водії вантажівок можуть пройти тест, б знайдете тут: Тестування на COVID-19 в Австрії.

Бельгія
У Бельгії немає певних місць для водіїв, де можна пройти тестування. Вартість тестів також залежить від того, чи встановлений він владою. В усіх інших випадках він коштує близько 46 євро.

Що буде, якщо тест позитивний? Застосовуються загальні правила. Водієві доведеться самоізолюватись на 10 днів і знайти собі житло і парковку.

Детальніше: www.info-coronavirus.be/en/testing

Чехія
Де можна пройти тестування?

Документ з детальною інформацією тут: Карта пунктів тестування в Чехії.

Вартість тестів – від 15 до 40 євро за експрес, близько 70 євро за ПЛР

Данія
Де можна пройти тестування?

У південній частині Данії:

carelink.dk/vikar/sosu
В інших частинах Данії:

sos.eu/da/nyheder/2021/covid-19-test-lokationer
sos.eu/en/for-you/freecovid-19-rapid-test
Час роботи в основному з 08.00 год. До 20.00 год. Реєстрація не обов’язкова.

Тести в Данії безкоштовні.

Що буде, якщо тест позитивний?

Особи, які отримали позитивний результат, повинні ізолюватися. Місцевий муніципалітет може запропонувати для цього відповідний об’єкт.

Детальніше: тут.

Естонія
Де можна пройти тестування?

На кордоні Нарви (Естонія-Росія) в пункті пропуску на тимчасовому пункті тестування Confido.

Для тих, хто прибуває в Палдиски – на підставі попереднього бронювання в медичній організації.

Документ з детальною інформацією тут.

Вартість тестів в Естонії

Кордон Нарва – оплата можлива тільки картою, ціна 52 євро. У Палдиски – тестові ціни варіюються від 58 до 75 євро, залежно від постачальника послуг.

Що буде, якщо тест позитивний?

Водій повинен вирішити, залишатися на карантині в Естонії до одужання або покинути країну (навіть в разі позитивного результату тесту виїзд з Естонії не заборонений).

У разі загострення симптомів, зверніться до найближчого відділення допомоги або зателефонуйте за номером 112. Інформація про обмеження доступна російською мовою у державній довідці. Телефон 1247 (+372 600 1247)

Франція
У Франції діють два пункти на півночі: на автомагістралях 59-A16 і 62-A26 (в сторону Німеччини).

Греція
Де можна пройти тестування?

Тести доступні в багатьох лікарнях, національних медичних центрах і приватних клініках. Експрес-тести також проводяться для всіх, хто прибуває в Грецію з Італії (порт Патри і Ігумениця).

Вартість тестів

Вартість ПЛР 40 євро, антигену – 10 євро.

Угорщина
Можливості тестування надаються приватними компаніями. Вартість тестів – 40-50 євро.

Нідерланди
Центри тестування:

Covidsnelteststraat
Medicorps
Testjesnelopcorona
Snellertesten
Hulptroepen
У муніципальній службі охорони здоров’я (GGD) є кілька пунктів тестування. Водії повинні зателефонувати за номером 0800-1202 або +31 850 659 063.

Відповідну інформацію можна знайти тут.

Що буде, якщо тест позитивний?

Зверніться до регіонального GGD. Після повторного тесту водій буде направлений в готель. Витрати на карантин оплачуються водієм самостійно.

Водієві з позитивним результатом тесту не дозволяється їхати на карантин у вантажівці або повертатися в свою країну.

Гаряча лінія: 0800-1351.

Литва
У Литві тести на коронавірус можна зробити на платній основі.

>>> Повний список місць.

Польща
Список центрів тестування:

Мобільні пункти.
Стаціонарні пункти.
Вартість тестів – близько 45 євро.

Португалія
Де можна пройти тестування?

В основному – в приватних лабораторіях. Один центр знаходиться в Фігерасі (межа Іспанії і Франції)

Calle Barreiros nº 1 Polígono PADROSA 17730 – LLERS (Жирона) Тел.: +34 972 528 096 GPS: 42.29894, 2.93732 www.parkingpadrosa.com

Вартість: експрес-тест на антиген – 35 євро. ПЛР – 100 євро.

Словаччина
Де можна пройти тестування?

Список місць >>> тут.

Для підтвердження негативного результату тесту на англійській мові рекомендуємо завантажити і роздрукувати Сертифікат виконання тесту, він доступний за посиланням з місцями тестування або за цим посиланням.

Тест на антиген безкоштовний.

Що буде, якщо тест позитивний?

14-денний карантин. У Словаччині доступні карантинні об’єкти – список доступний тут.

Матеріал підготовлений за допомогою журналістів Trans.INFO: Валерії Ритвінської, Бартоша Вавришука, Агнес Стерняк, Софії Смуг