Зеленський підписав закон про скасування “листів щастя” водіям, котрі сплатили штраф

Травень 23 2021

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміну процедури відправки постанови про адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху, який Верховна Рада прийняла 29 квітня. Про це повідомляє Офіс президента.

Як зазначається, зараз більшість автомобілістів платить штрафи за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в режимі фото- і відеозйомки, через особистий кабінет водія в перші 10 днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

У той же час попередні норми кодексу про адміністративні правопорушення зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (так звані “листи щастя”) на пошту порушника, незалежно від погашення ним штрафу. Це призводило до плутанини і в деяких випадках – до повторної оплати штрафу.

Закон, який підписав Президент, скасовує необхідність відправки на пошту порушника постанови про адмінвідповідальність, штраф за яким вже було сплачено.

Тепер, відповідно до закону, оригінал постанови надсилається рекомендованим листом тільки в разі, якщо штраф не був сплачений протягом 10-ти днів після його винесення.

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування.

11 травня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція не буде відправляти порушникам ПДР постанов про штрафи, так званих “листів щастя”, в разі сплати штрафу на місці.

Джерело: https://news.liga.net/