Маніпулював тахографом, попався на гарячому. Поліція застосувала банальний трюк

Січень 23 2021

Данська поліція зловила румунського далекобійника минулого тижня на маніпуляціях з тахографом. Чоловік не зміг продовжити маршрут і отримав великий штраф. Крім того, йому доведеться витратити велику суму на ремонт тахографа.

Данські поліцейські з Tungvognscenter Øst (підрозділ по вантажних автомобілях на сході Данії) зупинили 49-річного румунського водія вантажівки для планової перевірки.

Як повідомляє норвезький транспортний портал tungt.no, поліцейські застосували спосіб, який незаперечно виявив порушення правил далекобійником.

Коли співробітник поліції побачив вантажівку з Румунії, він вирішив на деякий час їхати за ним. Потім він зупинив водія для контролю. Після перевірки даних тахографа з’ясувалося, що румун не зареєстрував період роботи, протягом якого за ним їхала поліція. Це спричинило більш ретельну перевірку тахографа в авторизованому центрі, в ході якої було виявлено маніпуляцію пристроєм.

«Водій міг відключати тахограф за допомогою пульта дистанційного керування кожен раз, коли закінчувався його встановлений законом час керування» – коментує Хенрік Фобіан, комісар поліції відділення Tungvognscenter Øst.

Водій був оштрафований на 72 тис. Данських крон (бл. 9,7 тис. Євро), а його автомобіль був затриманий. Він зможе вирушити в дорогу тільки після ремонту тахографа, який обійдеться ще в 15-20 тис. Крон (2-2,7 тис. Євро). Це ще один приклад, який наочно показує, що порушення правил роботи водія не тільки створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху, а й є вкрай невигідним.