На Волині запрацювала система габаритно-вагового контролю. Як перевіряють фури

Травень 09 2021

На Волині запрацював перший майданчик для габаритно-вагового контролю вантажних автомобілів на Цуманському перехресті автодороги Рівне – Луцьк.

Стаціонарна система працює з 26 квітня 2021 року.

За зміну на цьому пункті можуть зважити до 40 фур, дані про автомобіль зберігаються в системі, а параметри зважування роздруковують на місці.

Максимальна маса вантажівки не має перевищувати 40 тонн. Італійська вага має похибку до 2 %. Щоб визначити навантаження на вісь і загальну масу, машина має проїхати через вагу.

У перший день роботи з цією вагою інспектори виявили перевантаження загальною масою 45 тонн. Щоправда, водії вже знають, що тут знаходиться пункт вагового контролю, і намагаються уникнути відповідальності, об’їхавши пункт іншими шляхами.

Усього в області встановили дві системи зважування транспорту в русі: на шляхах від Луцька до Ковеля та від Володимира-Волинського до Нововолинська. Зі слів заступника Служби автодоріг в області Юрія Ришкевича, нині вони проходять стандартизацію та сертифікацію.

Якщо парламент ухвалить закони для їх використання, то нові системи запрацюють вже цього року. На встановлення ще двох систем, говорить посадовець, оголосили тендер. Йдеться про об’єкт в районі Маневицького перехрестя на автодорозі М-07, вартість якого 16 мільйонів гривень. Ще одну систему габаритно-вагового контролю планують влаштувати в складі поточного середнього ремонту за Колками, аби унеможливити об’їзд вантажівок на цій ділянці дороги.

Окрім Цуманського перехрестя, працює пересуваний габаритно-ваговий комплекс облавтодору, каже старший інспектор Укртрансбезпеки В’ячеслав Козлов. Три подібних торік відправили до столиці та назад в область їх ще не повернули.

Упродовж трьох днів роботи інспектори виявили двох порушників. Чи отримає Волинь додаткові вагові комплекси – наразі невідомо.

Джерело: suspilne.media