Португалія. Цікаві факти

Березень 17 2021

Батьківщина Портвейну і найсмачніших вин світу! Чим іще цікава Португалія?

👉Португальці нікуди не квапляться. Тут цілком нормально запізнитися на зустріч на півгодини або годину, вони люблять відкладати справи на завтра. Будемо вірити, що це оминуло логістичну сферу.

👉Футбол – це релігія. Вболівальники розділилися на два табори: за клуб Лісабона і клуб Порту. Все настільки серйозно, що коли Порту грає в Лізі Чемпіонів проти іншої країни, лісабонці швидше будуть вболівати за іншу країну, ніж за команду з Порту!

👉Особистий контакт – понад усе. Телефони, імейли, скайп – нічого не замінить особистої бесіди. У клієнта виникли питання або труднощі? Менеджер, за яким закріплений цей клієнт, сідає в машину і їде вирішувати всі питання, навіть якщо все можна було вирішити по телефону.

👉Культ їжі. Обід це святе і не триває менше години, зазвичай 1,5-2 год. Сімейні обіди – явище грандіозне. Оскільки в португальців сім’я на першому місці, величезні сім’ї займають по півресторану, щоб всі могли зустрітися.

👉У світі живе більше португальців, ніж у самій країні. В 60-і звідси виїжджали робітники, зараз найрозумніші й освічені отримують кращі пропозиції по роботі за межами рідної країни. Цікаво, що велика кількість українських емігрантів приїжджає саме в Португалію.

👉Краще не питати як справи. Якщо у вас в запасі немає пари зайвих годин. Коли ви запитаєте: “Як справи?”, швидше за все, вони дуже детально розкажуть вам як їхні справи. Це не США, де: “I’m fine! And how are you?”

👉Португальська та іспанська мови досить схожі, і коли португальці бувають в Іспанії, вони намагаються говорити іспанською, але іспанці, приїжджаючи до Португалії, розмовляють лише іспанською. В цілому, між двома країнами існує невелика натягнутість відносин. Швидше, навіть з боку португальців – їм неприємно, що Іспанія відноситься до Португалії, як до молодшого і недолугого брата, а багато іспанців узагалі вважають, що Португалія – частина Іспанії. Нічого не нагадує?😏

А що цікавого знаєте про Португалію ви?