Штрафи за перевантаження фур зростуть до 51 000 грн: Зеленський підписав закон

Серпень 07 2021

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю” №1582-IX. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Закон було розроблено з метою недопущення руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя і здоров’я людей.

Документ передбачає адміністративну відповідальність за правопорушення в сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, зокрема в автоматичному режимі.

Закон також передбачає штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог щодо зупинки від представників Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортних накладних тощо.

Процедура автоматичного нарахування штрафів

Комплекс зважування-в-русі (WIM-станція) фіксує перевищення встановлених норм і надсилає інформацію до Центру обробки даних. Інспектор перевіряє її, формує постанову і ставить електронний підпис. Після цього постанову друкують та надсилають порушнику. Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото- і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі, стануть підставою для накладення штрафів.

Які передбачено штрафи:

За перевищення габаритно-вагових норм

 • на 5-10% штраф становитиме 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн)
 • на 10-20% штраф зросте до 1000 мінімумів (17 000 грн)
 • на 20-30% – 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000 грн)
 • понад 30% – 3000 мінімумів (51 000 грн)
 • Ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а також перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень у зоні габаритно-вагового контролю спричинить накладення штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн).

  Штраф за невиконання вимог працівників Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу в розмірі 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51 000 грн) тепер буде платити власник, а не водій транспортного засобу.

  Також аналогічний за розміром штраф запроваджено за внесення вантажовідправником недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної.

  Так само за невиконання законних вимог посадових осіб Укртрансбезпеки встановлено штраф у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-2550 грн).

 • 6 червня 2020 року президент Зеленський доручив правоохоронцям почати боротьбу з порушенням вантажівками габаритно-вагових обмежень на українських дорогах. За підрахунками Мінінфраструктури, щорічно на латання дороги від ям і розбиття, викликаних порушеннями вагових обмежень, Україна витрачає до 2 млрд грн. 20 серпня Кабінет Міністрів дозволив проводити габаритно-ваговий контроль одним співробітником Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб Нацполіції, Укравтодору та балансоутримувачів пунктів ГВК.
 • 23 червня Міністерство інфраструктури запустило програму автоматизації нарахування штрафів за порушення автоперевізниками габаритно-вагових норм.
 • Джерело: https://biz.liga.net/