Ще одна країна заборонила водіям проводити щотижневий відпочинок в кабіні

Червень 09 2021

Водії вантажівок більше не зможуть проводити щотижневий відпочинок у своєму вантажному транспортному засобі в Швейцарії. Зміни в закон вносяться після результатів голосування Ради кантонів Швейцарії. 37 членів проголосувало за прийняттям правок, 8 – проти.

“Зміни були необхідні, оскільки деякі професійні водії змушені проводити в своєму автомобілі кілька тижнів”, – повідомив швейцарський депутат Бруно Сторні, який був одним з тих, хто підтримав новий закон.

Він додав, що кілька європейських країн вже заборонили щотижневий відпочинок в вантажному автомобілі, щоб обмежити “соціальне заниження ставок і недобросовісну конкуренцію з боку іноземних перевізників”.

Відповідно до думки іншого депутата, Стефана Енглера, поліпшення умов праці і відпочинку водіїв вантажівок у Швейцарії необхідно.

“Цієї мети можна досягнути шляхом заборони щотижневого відпочинку виключно в кабіні вантажного транспортного засобу”, – заявив Стефан Енглер.

Однак не всі члени Ради кантонів підтримали цю ідею. Якоб Старк, один з небагатьох, які голосували “проти”, заявив, що “багато хто купує автобудинок і спить в них”.

“Проведення відмінностей між людьми, які сплять в своєму автомобілі добровільно, і тими, хто робить це з професійних причин, неправильно”, – заявив Якоб Старк.

Згідно з повідомленням міністра транспорту Швейцарії Симонетта Соммаруга, нові правила повинні стати чинними 1 січня 2022 року.

Заборона на проведення 45-годинного відпочинку в кабіні

В даний час заборона на проведення водієм далекобійником 45-годинного відпочинку в кабіні вантажного транспортного засобу при виконанні міжнародних автомобільних перевезень діє в кількох країнах Європейського Союзу. З 2014 року обмеження були поступово введені в Бельгії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Франції та в деяких випадках також у Великобританії.

У Бельгії штраф за порушення заборони становить 1,8 тис. Євро. У Франції – середній приблизно 2,3 тис. Євро, але загальна сума може досягти навіть 30 тис. Євро. У Німеччині за дане правопорушення далекобійник може отримати штраф у розмірі 500 євро, а перевізник – 1,5 тис. У Італії – від 400 до 1700 євро, у Великобританії штрафують виключно водіїв, які проводять тижневий відпочинок в вантажівці, припаркованій в забороненому місці. Штраф за це порушення становить 340 євро.