26 осіб заарештовано за маніпулювання тахографами. Іспанія виносить все більш суворі вироки

Серпень 26 2021

Влада Іспанії до шахрайства в транспорті підходять все жорсткіше, особливо в сфері маніпулювання часом роботи водіїв. В ході першої акції жандармерія затримала 38 осіб, зайнятих в транспортних компаніях, зараз затримані ще 26. Всім загрожують суворі вироки.

Уже кілька місяців в Іспанії діє закон, відповідно до якого маніпуляція часом роботи водіїв вважається формою підробки документів, за що загрожує покарання до 3 років тюремного ув’язнення і річне відсторонення від професії, як для водія, так і перевізника.

До сих пір порушення цього типу були тільки правопорушенням, за що загрожував штраф в розмірі 500 євро і 6 штрафних балів для водія і штраф в розмірі 4 001 євро для роботодавця.

Іспанські служби застосовують новий закон, про що свідчить випадок затримання 26 перевізників і водіїв в провінціях Мурсія, Аліканте, Валенсія, Кантабрія, Сьюдад-Реаль, Уельва і Кордова. Затриманих чекає суд і, швидше за все, суворі вироки. У деяких випадках все дуже серйозно, тому що вимикачі тахографів були виявлені в кількох вантажівках однієї компанії.

Затримання були проведені в рамках вже другої операції «Pantaco».

В Іспанії підробка документів підлягає кримінальному покаранню.

▪️ Тюремне ув’язнення за чужу карту для тахографа і використання магніту

У червні іспанський суд в Таррагоні виніс рішення у справі водія про те, що він маніпулював робочим часом, в рамках якої водій використовував чужу карту, що є злочином, оскільки чоловік скоїв «підробку документів». За це загрожує тюремне ув’язнення терміном від 6 місяців до 3 років і 12-місячне відсторонення від професії

Ще один дуже суттєвий вирок був винесений 22 січня. Верховний суд виніс рішення у справі водія, який маніпулював тахографом за допомогою магніту.

У зв’язку з цим Кримінальна палата Верховного суду засудила до шести місяців позбавлення волі і виплати штрафу в розмірі 1 080 євро.

Джерело: https://trans.info/ru/