
Липень може принести українцям неприємне подорожчання бензину й дизелю. А все через плани Уряду повернути 20% податку на додану вартість на пальне.
Нагадаємо, минулого тижня Данило Гетманцев анонсував повернення ПДВ на пальне на “докризовий рівень”.
Ціна може буквально “злетіти”, адже деякі економісти прогнозують, приміром, здорожчання бензину на 5-8, а то й на 11 гривень на літрі.
Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський в коментарі телеканалу “Київ” зазначив, що вартість пального може зрости від 5 до 8 гривень на літрі.
Водночас керівник Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн прогнозує куди більше подорожчання:
📌бензину – орієнтовно на 11 гривень,
📌дизпалива – до 8 гривень на літрі,
📌 автогазу – на близько 3 гривні.
Але більш конкретно можна буде говорити ближче до 1 липня, адже вартість пального в Україні буде залежати, в тому числі від цін на світовому ину.